pies

i

Autor: Unsplash

Zwierzęta

Jeśli zabieracie psa na wycieczkę samochodem, koniecznie zabezpieczcie go!

2023-06-07 9:00

Podczas jazdy samochodem, pies nie może biegać po całym aucie - przypomina wielkopolska policja. Na ich Facebooku znajdziemy film, w którym funkcjonariusze szczegółowo tłumaczą, jak najlepiej przewozić czworonogi.

Jeśli zabieracie z sobą psa na wycieczkę samochodem, koniecznie zabezpieczcie go - apeluje wielkopolska policja. Najlepiej przewozić czworonoga w transporterze. Nie może on biegać w trakcie podróży po całym aucie.

- Pies może przysłonić widoczność. W razie gwałtownego hamowania czy stłuczki, prawo fizyki zadziała na niekorzyść pupila, który może przelecieć przez wnętrze samochodu i poważnie ucierpieć, a nawet przyprawić o kontuzję innych pasażerów ruchu drogowego

mówi Izabela Czerwińska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. I dodaje, że w polskim prawie nie ma szczegółowych wytycznych dotyczących przewozu zwierząt domowych w aucie.

- Warto jednak zwrócić uwagę na artykuł 3. ustawy prawo o ruchu drogowym, w którym jest mowa o tym, że każdemu uczestnikowi ruchu drogowego zabrania się wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie w ruchu drogowym.

Na Facebooku wielkopolskiej policji znajdziemy film, w którym szczegółowo funkcjonariusze tłumaczą, jak najlepiej przewozić czworonogi.

Źródło: Jeśli zabieracie psa na wycieczkę samochodem, koniecznie zabezpieczcie go!