pierwsza pomoc

i

Autor: powiat ostrowski

Jedziesz do Ukrainy? Pierwsza pomoc

2022-03-04 10:04

Specjalnie dla tych, którzy wracają do Ukrainy by walczyć, ale też dla tych, którzy jadą tam z pomocą. Kurs pierwszej pomocy oferują ratownicy medyczni z Ostrowa i Kalisza. Już skorzystało z niego kilkanaście osób. Szkolenia są darmowe i uczą jak zająć się pacjentem na polu walki.

Przygotowaliśmy serię szkoleń tematycznych, dotyczących postępowania z pacjentem z obrażeniami ciała, urazowym. Głównie skupiamy się na tamowaniu krwotoków, zabezpieczeniu ran postrzałowych i powybuchowych. Dedykowane głównie dla tych, którzy planują wrócić do Ukrainy, by walczyć - mówi Bartosz Wróbel, ratownik medyczny z Ostrowa. 

Musimy wiedzieć, że to co zabija na polu walki i w ogóle pacjentów z obrażeniami, to jest niedrożność dróg oddechowych, odma prężna i krwotoki. Uczymy więc tamować krwotoki, zakładać opaski uciskowe, zakładać opatrunki czyli wykonywać packing rany- dodaje Bartosz Wróbel. 

pierwsza pomoc

i

Autor: fb Bartosz Wróbel

Szkolenie trwa kilka godzin. Szczegóły znajdziecie na fb profilu: Centrum Szkoleń Medycznych sparrowmed.pl. oraz pod numerem telefonu: 605 476 625

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE