Patryk Wykrota

i

Autor: KS Stal

Historia dzieje się na naszych oczach

2022-05-18 9:26

Patryk Wykrota, zawodnik KS Stal Ostrów Wielkopolski został powołany do reprezentacji Polski i już w najbliższą sobotę zadebiutuje w sztafecie 4x100 mężczyzn, ramię w ramię z "najszybszymi ​z najszybszych" Polaków.

Patryk Wykrota, jako jedyny jak do tej pory - ostrowski lekkoatleta został powołany do grupy polskich biegaczy, którzy będą rywalizować w najbliższy weekend w Diamentowej Lidze w Birmingham w sztafecie 4x100m.

To historyczna wiadomość dla Ostrowa Wielkopolskiego, bo ten młody zawodnik jest pierwszą osobą, która dostąpi tego zaszczytu.

Diamentowa Liga to najbardziej prestiżowe zawody lekkoatletyczne na świecie składające się z kilkunastu mityngów organizowanych w różnych zakątkach świata. Co roku w słynnej „Diamond League” rywalizują najwybitniejsi lekkoatleci globu na czele z mistrzami olimpijskimi w różnych dyscyplinach.

Patryk dostał również zaproszenie na start podczas Grand Prix Poznania, gdzie 27 maja zmierzy się w bezpośrednim pojedynku na 200m z YOHAN’em BLAKE’m z Jamajki - trzykrotnym medalistą olimpijskim oraz dwukrotnym złotym medalistą mistrzostw Świata.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za sobotni występ.