grand prix komeda

i

Autor: BŹ

Grand Prix Komeda

Grand Prix Komeda: dzień piąty

2024-06-14 6:57

Ostatnie dwa filmy konkursowe - KOS i CHŁOPI i kolejne spotkania z gośćmi - m.in. Małgorzatą Kożuchowską i LUC-iem. Powoli kończy się 13. Grand Prix Komeda - festiwal muzyki filmowej w Ostrowie. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Eska.

To już przedostatni dzień 13. Grand Prix Komeda Ostrów 2024. Za nami już mnóstwo pokazów i spotkań. I przeżyć, bo mocą ostrowskiego festiwalu są właśnie przeżycia - nie tylko muzyczne. I powoli te przeżycia się kończą. Bo jeszcze tylko dziś i jutro będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniach Grand Prix Komeda.

Przekrojowość tutaj jest olbrzymia. Zarówno wśród twórców jak i odbiorców. To powoduje, że faktycznie nasz festiwal kierowany jest do każdej grupy. I to jest jego ogromna zaleta.

Mówi Maria Szeląg, szefowa Ostrowskiego Centrum Kultury.

Dziś publiczność czekają jeszcze m.in. dwa pokazy konkursowe i spotkania z gośćmi festiwalu.

Jutro - warsztaty dubbingowe i debata o muzyce filmowej - czyli znak rozpoznawczy ostrowskiego festiwalu. A wieczorem gala, podczas której poznamy autora najlepszej muzyki do polskiego filmu.

Festiwalowy piątek rozpoczniemy projekcją filmu Janusza Majewskiego "Jazz in Poland" z 1964 r., o którym przed seansem opowiedzą Tomasz Lach, Michał Urbaniak i Paweł Brodowski. Festiwalowy piątek to ostatni dzień pokazów konkursowych. Pierwszy z nich tego dnia to film Kos w reżyserii Pawła Maślony. O obrazie tym opowiedzą autor muzyki Mikołaj Trzaska i kostiumografka Dorota Roqueplo. Drugi film konkursowy to Chłopi w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana. Przed seansem filmu, o godz. 20, publiczność będzie miała okazję spotkać się z: aktorkami Dorotą Stalińską, Małgorzatą Kożuchowską, autorem muzyki Łukaszem L.U.C. Rostkowskim i aktorem Szymonem Kuklą. Nocny seans odbędzie się w plenerze na rynku. Będzie to pokaz specjalny w ramach Retrospektywy, związanej z laureatem Nagrody Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości. Film Pora umierać zapowiedzą kompozytor Włodek Pawlik i reżyserka Dorota Kędzierzawska - zapraszają organizatorzy i dodają  - Przedpołudnie ostatniego dnia festiwalu wypełnią warsztaty dubbingowe, które poprowadzą Anna Apostolakis i Kasia Łaska. Popołudniu czeka nas debata z udziałem gości festiwalu, a prowadzona przez Łukasza Maciejewskiego, dyrektora artystycznego festiwalu Grand Prix Komeda. Tym razem jej tytuł brzmi Soundtrack live – fenomen muzyki filmowej na żywo. I ostatni akcent festiwalu – gala finałowa. W sobotni wieczór dowiemy się – za sprawą werdyktu pięcioosobowego jury – kto jest autorem najlepszej muzyki filmowej i zarazem zdobywcą Nagrody Grand Prix Komeda. Poznamy także laureata Nagrody Publiczności, a Nagrodę za Całokształt Twórczości odbierze Włodek Pawlik.

Festiwal zakończy koncert „Korzyński Ultimate” – Akademia Pana Korzyńskiego pod dyrekcją Dominika Strycharskiego.

Medialnym patronem festiwalu jest Radio Eska.

Rozpoznasz miejsce w Polsce po budowli? Sprawdź! QUIZ

Pytanie 1 z 13
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu widzimy:
Pałac Kultury i Nauki