coronawirus

i

Autor: Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

Folia w walce z COVID-19! Ostrów Wielkopolski w ten sposób chce chronić mieszkańców [POSŁUCHAJ]

2021-03-18 9:55

Ostrów Wielkopolski cały w folii. Antywirusowej. Miasto w ten sposób walczyć chce z koronawirusem i okleja miejskie budynki specjalną, zawierającą jony srebra folią. Pierwsze takie oklejanie było już w ubiegłym roku. Wtedy przezroczysta folia znalazła się m.in.na klamkach, poręczach czy przyciskach w Urzędzie Miejskim czy MOPS-ie. Koszt to około 400 tysięcy złotych.

Teraz miasto idzie dalej i okleja miejski żłobek. W planach jest także położenie foli na ławkach, stolikach, krzesłach i innych newralgicznych miejscach w przedszkolach i szkołach. I kolejnych budynkach miejskich - mówi Artur Kołaciński szef Biura Prasowego ostrowskiego magistratu.

Dziś, gdy trzecia fala wirusa przybiera na sile, miasto zabezpiecza pozostałe obiekty. Będą to wszystkie, miejskie obiekty oświatowe - żłobek, przedszkola i szkoły podstawowe, ale także Ostrowskie Centrum Kultury, Arena Ostrów oraz Centrum Przesiadkowe. Dodatkowo, w ramach współpracy, firma, od której kupiliśmy folię, zdecydowała się zabezpieczyć - Centra Obsługi Interesanta, Basen Miejski, Stadion Miejski (miejsca wyznaczone), Klub Seniora, Dzienny Dom Senior +, parkomaty, przyciski sygnalizacji świetlnej, toalety publiczne, kierownice rowerów miejskich, przestrzeń obsługi klienta w spółkach miejskich oraz, pilotażowo, jeden z miejskich autobusów.

Chcemy chronić mieszkańców - mówi Artur Kołacińaki, szef Biura Prasowego w UM w Ostrowie

Akcja zabezpieczania właśnie ruszyła i potrwa do maja.

Jak zapewniają władze Ostrowa - zakupiona folia ma certyfikaty świadczące, że posiada ona właściwości wirusobójcze i bakteriostatyczne.

Weterynarze leczą wilka po wypadku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE