czerwone

i

Autor: UM Ostrów

Elektrośmieci do czerwonych pojemników będziemy wrzucać w Ostrowie!

2021-10-06 11:28

Najpierw 6 , a docelowo 11 - czerwonych pojemników na mały zepsuty sprzęt AGD i RTV stanie na ternie Ostrowa. Miasto rusza z kolejną proekologiczną akcją, która ma ułatwić pozbywanie się zepsutych i zużytych urządzeń.

Do czerwonych pojemników będzie można wrzucić urządzenia, które działały na prąd lub baterie, np. aparaty fotograficzne, telefony, karty pamięci, laptopy, tostery, zabawki elektroniczne czy a także same zużyte baterie i tonery.

Ważne, by nie miały więcej niż 50 centymetrów.

Kontenerów stanie w Ostrowie w sumie 11. Na początku pojawią się m.in w okolicach Strzeleckiej, Szkolnej i Dembińskiego.

Są one częścią ogólnopolskiego projektu organizowanego m.in przez Fundację Odzyskaj Środowisko, do którego włącza się teraz Ostrów.

Elektrosprzęty wielkogabarytowe, które nie mieszczą się do czerwonych pojemników mieszkańcy będą mogli oddawać za pomocą infolinii 572 102 102.

Na ten moment jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie ona w mieście ruszy.

Ponadto w ramach projektu przedszkolaki, uczniowie, studenci oraz nauczycieli mogą korzystać z platformy internetowej Szkolnego Centrum Recyklingu, w którym znalazły się artykuły edukacyjne, scenariusze lekcji, bajki, quizy czy gry online.

Alvin- mikro wiewiórka w tarapatach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE