Projekty za miliony

i

Autor: starostwo powiatowe

Edukacyjne projekty za miliony

2021-10-11 12:44

Ponad 13 milionów złotych na projekty edukacyjne. Tyle przeznaczył powiat ostrowski w ciągu ostatnich kilkunastu lat na staże zagraniczne dla uczniów i nauczycieli. Niemal w całości to pieniądze z dotacji i programów unijnych. Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią, projekty znów ruszyły i kolejna grupa wyjechała się dokształcać.

Bazujemy na tym, co nam dana szkoła w konkretnym kraju oferuje - mówi ESCE Marcin Woliński dyrektor Wydziału Rozwoju powiatu ostrowskiego.

Czyli mechatroników z Zespołu Szkół Technicznych wysyłamy na kształcenie do Niemiec, a młodych adeptów gastronomii do Francji czy Hiszpanii. Natomiast obróbka drewna i metalu najlepsza jest w Finlandii. Chcemy zapewnić uczniom najlepsze warunki i poziom edukacji stąd taki wybór partnerów zagranicznych. Zanim wyjadą muszą spełnić kilka warunków - dobre oceny, znajomość języka obcego niebieckiego lub angielskiego, co ocenia szkoła zagraniczna. Z listy, która wtedy powstaje wybierani są uczniowie na staże. Staże trwają 2 tygodnie i są tak przygotowane, że stanowią połowę obowiązkowych praktyk jakie muszą odbyć uczniowie. W obecnym projekcie weźmie udział 100 uczniów.

Projekty za miliony 2

i

Autor: starostwo powiatowe

W ciągu kilkunastu lat na projekty przeznaczono prawie 13 milionów złotych.

Projekty za miliony 3

i

Autor: starostwo powiatowe