wyrok

i

Autor: pixabay

Dwa lata więzienia za śmierć rowerzysty z podostrowskiego Wysocka. Wyrok jest prawomocny

2020-03-02 14:29

Dwa lata więzienia za spowodowanie wypadku, w którym zginął 41 - letni rowerzysta. 21- letni oskarżony musi też zapłacić łącznie 15 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok - drugi w tej sprawie- zapadł przed Sądem Okręgowym w Kaliszu. Jest prawomocny.

A chodzi o głośną sprawę wypadku z lipca 2018 roku na drodze Garki - Bogdaj w powiecie ostrowskim. ​ Kierowany przez - wówczas - 19 -letniego mężczyznę- Fiat Panda wjechał w dwóch cyklistów. Jeden z nich został ciężko ranny. Zmarł po miesiącu. Obrażenia drugiej ofiary były lżejsze.


Podczas pierwszego procesu 21- letni dziś kierowca fiata- został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Dostał też zakaz prowadzenia pojazdów i dozór kuratora.

Z wyrokiem nie zgodziła się rodzina zmarłego 41- latka, która wniosła zażalenie. Sąd Okręgowy w Kaliszu w miniony piątek 28 lutego - podwyższył karę do dwóch lat bezwzględnego więzienia.
Oskarżony musi też zapłacić zadośćuczynienie. Łącznie 15 tysięcy złotych.


Zmarły rowerzysta był znanym w Ostrowie sportowcem, triathlonistą. Jego imię nosi od ubiegłego roku, reaktywowany po pięciu latach, Cross Duathlon rozgrywany w Wysocku Wielkim.
Organizatorem jest ostrowski Klub Sportowy Maraton.
Kolejna edycja planowana jest na wrzesień tego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE