zabytki

i

Autor: powiat ostrowski

Zabytki

Dofinansowanie dla ratowania zabytków

2023-08-30 13:26

Do końca września można składać wnioski o dofinansowanie remontu zabytków w powiecie ostrowskim. Na to zadanie samorząd przeznaczył blisko 200 tysięcy złotych.

Program powstał, by pomóc ocalić przed niszczeniem cenne budynki czy elementy wnętrz. Dzięki temu odnowiono już w całym powiecie kilkanaście obiektów. Prace restauracyjne, konserwatorski objęły choćby drewniane ołtarze, przydrożne rzeźby, obrazy, dekoracje. W ubiegłym roku powiat współfinansował w ten sposób naprawę polichromii drewnianego stropu wraz z polichromią lisic i ram okiennych w kościele w Droszewie, ceglanej elewacji kościoła w Sobótce, ołtarza głównego kościoła w Pogrzybowie czy rewitalizację ścian i stropów we wnętrzu najstarszej XVIII-wiecznej części kościoła pw. Św. Marcina w Odolanowie. Szczegóły naboru wniosków na stronie powiatu ostrowskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE