Czujka tlenku węgla może uratować życie!

i

Autor: maraj, eska.pl

Czujka tlenku węgla może uratować życie!

2021-12-27 13:25

Jest niewyczuwalny i bezbarwny, a zatrucie się nim może doprowadzić do śmierci. Mowa o tlenku węgla, który jest niebezpieczny, zwłaszcza teraz, gdy sezon grzewczy w pełni. Dlatego kaliscy strażacy przypominają, że warto zamontować czujkę tlenku węgla.

Sezon grzewczy w pełni. Ryzyko powstawania pożarów w domach jednorodzinnych i mieszkaniach jest większe, zwłaszcza,gdy instalacja grzewcza jest niesprawna lub nieprawidłowo użytkowana. W okresie jesienno-zimowym wzrasta również liczba zatruć tzw. czadem. Do takiego zdarzenia doszło wczoraj (26.12) w jednej z kamienic w Kaliszu. W wyniku podtrucia tlenkiem węgla do szpitala trafił 14-latek. Czujka tlenku węgla może uratować nam życie- przypominają strażacy.

Państwowa Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla. Pamiętajmy, że te niewielkie urządzenia są w stanie uratować nam życie. Przypominamy również o obowiązku właścicieli, zarządców budynków o kontroli stanu technicznego instalacji gazowych i przewodów kominowych, które również mogą być powodem zaczadzenia.

Mówi kpt. Szymon Zieliński, rzecznik kaliskich strażaków.

Koszt takiej czujki to blisko 100 złotych.

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętasz tamte święta?

Pytanie 1 z 10
Żywe karpie sprzedawano, wyjmując je:
Źródło: Czujka tlenku węgla może uratować życie!