nóż

i

Autor: pixabay

Chciała zabić syna? Prokurator wyjaśnia, co wydarzyło się przy Zamkowej w Kaliszu

2022-01-28 11:14

Jest prokuratorskie śledztwo w sprawie ugodzenia nożem 8 - latka z Kalisza. Na ten moment - w sprawie - usiłowanie jego zabójstwa ​i spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Ze względu na dramatyczne okoliczności i dobro dziecka - prokuratura nie ujawnia szczegółów.

Dramat rozegrał się w czwartkowy poranek w jednej z kamienic w centrum Kalisza.

Ktoś zawiadomił służby. W mieszkaniu znaleziono chłopca z ranami kłutymi klatki piersiowej. A także 33 - letnią kobietę z ranami powierzchownymi.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że to właśnie kobieta, matka chłopca, go zraniła. A potem siebie.

Na ten moment nie są znane ani motyw, ani szczegóły.

Prokuratura rejonowa w Kaliszu prowadzi postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa małoletniego oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu - mówi Marcin Kubiak, z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Postępowanie jest na wstępnym etapie. Nie mogę nic więcej powiedzieć.

8 - latek jest pod opieką lekarzy na OIOM-ie dziecięcym szpitala w Ostrowie. Jest przytomny. W stanie stabilnym.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują na to, że to matka chłopca ugodziła go nożem. Ale sama też trafiła do szpitala, bo sobie też ciosy zadała.

Prokuratura nie informuje - na ten moment - czy przesłuchała już kobietę.

QUIZ. Czy masz wysoko rozwiniętą intuicję?

Pytanie 1 z 9
Śni Ci się bliska osoba. Co robisz po przebudzeniu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE