osp

i

Autor: Patrycja Kołodziej

OSP

Cały rok z OSP Ostrzeszów vol. 2!

2023-11-17 9:04

Tegoroczny kalendarz cieszył się sporą popularnością wśród mieszkańców - dlatego czas na powtórkę. Cały rok z dziewczynami z OSP Ostrzeszów, czyli druga edycja kalendarza mundurowych ochotniczek. Tym razem - w nieco mniejszym składzie niż w roku ubiegłym i w nieco mroczniejszej scenerii.

Kobiety górą! Udowadniają to - już po raz drugi strażaczki - ochotniczki z Ostrzeszowa i pracują nad drugą edycją kalendarza, który w tym roku skradł serca mieszkańców.

Chcieliśmy kontynuować to, co rozpoczęłyśmy w ubiegłym roku. W tym roku wymyśliłyśmy trochę mroczniejszą scenerię, miejmy nadzieję, że nam się to udało. Zdjęcia były wykonywane w jednym z pustostanów, na Olszynie - za kościółkiem. Robiła je nam jedna z lokalnych fotografek - Patrycja Kołodziej - mówi Daria Wiśniewska z OSP Ostrzeszów. 

Kobiety, które na co dzień walczą z żywiołami i ratują ludzkie życie - przez chwilę zostały profesjonalnymi modelkami. Mimo początkowych obaw, efekt końcowy przerósł oczekiwania wszystkich uczestniczek projektu. 

Kalendarz ma pokazywać - że siła jest kobietą, a panie wcale nie są gorsze od mężczyzn. 

W dużej mierze chodzi o to, by pokazać, że kobiety też potrafią. Chcemy obalić przeświadczenie, które panuje często wśród starszych osób, że w straży służą tylko mężczyźni. Bo to nieprawda. Kobiety też mogą się udzielać i czasem - czy to sprawnościowo, czy pod innym kątem - mogą być sprawniejsze od mężczyzn - dodaje Ilona Budzik z OSP Ostrzeszów. 

W tegorocznej edycji udział wzięło 7 ochotniczek. Kalendarz na 2024 rok z OSP Ostrzeszów jest już prawie gotowy. Znajdziecie go, m.in. na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który - już 9 i 10 grudnia. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie jednostki.

Praca nad wspólnym kalendarzem mocno spodobała się strażaczkom, dlatego już zapowiadają jego kolejne odsłony. O szczegółach będziemy Was informować na bieżąco.

osp

i

Autor: Patrycja Kołodziej
osp

i

Autor: Patrycja Kołodziej

Quiz. Największe piękności PRL. To w nich kochali się wszyscy mężczyźni w Polsce!

Pytanie 1 z 10
Za jej twarz każdy dałby się zabić w piosence „Autobiografia” grupy Perfect. To:
Pola Raksa
Źródło: Cały rok z OSP Ostrzeszów vol. 2!