klasztorna

i

Autor: az

awaria budowlana

Bo podmyło? Co przyczyną zapadnięcia podłogi w bloku w Ostrowie?

2023-06-06 8:32

Nie błędy konstrukcyjne ale ​podmycie gruntu - to - wstępnie - przyczyna zapadnięcia się podłogi w jednym z mieszkań w nowym bloku przy ulicy Klasztornej w Ostrowie. W niedzielny poranek z bloku ewakuowano 25 osób.

Na szczęście nic nikomu się nie stało. Ale dwa mieszkania - to z zapadniętą podłogą i to obok - tymczasowo wyłączono z użytkowania.

Jak mówi Andrzej Mazurek, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie - doszło do podmycia gruntu, na którym stoi ten blok.

Przyczyną tego co się stało, czyli zapadnięcia się kawałka posadzki wraz z będącą na niej ścianką działową, a więc ścianką, która nie ma żadnej roli konstrukcyjnej w budynku była zmiana warunków gruntowo-wodnych. Pod częścią budynku, a to mieszkanie posadowione jest bezpośrednio na gruncie, w części niepodpiwniczonej nastąpiło podmycie gruntu spod tej posadzki.

Jak zaznaczają władze MZGM i miasta - budynek jest bezpieczny. I nie ma zagrożenia dla ludzi.

Zdaniem prezesa - tej sytuacji nie można było przewidzieć.

Blok jest na gwarancji. Teraz w pechowym mieszkaniu zostanie - na koszt wykonawcy - przeprowadzony remont.

Na razie nie wiadomo, kiedy jego lokatorzy - matka z synem - będą mogli wrócić.

QUIZ: Te zagadki rozwiążą nawet dzieci z podstawówki! Potrafisz znaleźć poprawne rozwiązanie?

Pytanie 1 z 10
Matka i córka mają razem 48 lat. Jeśli matka jest o 40 lat starsza od córki, to ile lat ma córka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE