policja ostrow

i

Autor: Policja Ostrów

Policja

Bezpieczna szkoła właśnie ruszyła

2023-09-04 9:23

Rusza bezpieczna szkoła, czyli coroczna akcja ostrowskiej policji. To oznacza więcej patroli na drogach, wzmożone kontrole i obecność funkcjonariuszy przy szkołach.

Dla wielu dzieci to będzie pierwszy dzień, kiedy pokonują same trasę z domu do szkoły - mówi Patrycja Naczke z ostrowskiej policji: Warto więc zadbać o ugruntowanie ich wiedzy o zasadach bezpiecznego przejścia czy dojazdu do szkoły. Już od pierwszych dni szkoły policjanci spotykają się z dziećmi aby o tym rozmawiać. Przypominają jak prawidłowo zachowywać się przed wejściem na przejście dla pieszych. Zachęcamy również do noszenia odblasków, zwłaszcza teraz w okresie jesienno-zimowym, kiedy jesteśmy mniej widoczni dna drodze.

policja

i

Autor: fb wielkopolska policja

Policjanci ruchu drogowego zrobią wszystko, by było bezpiecznie na drodze, ale o to bezpieczeństwo musimy też zadbać sami - mówi Małgorzata Michaś, rzecznik ostrowskiej policji: Mamy też akcję, skierowaną głównie do dzieci, pomachaj kierowcy. Istotne jest by kierowca i pieszy nawiązali kontakt wzrokowy, by pieszy upewnił się, że jest widoczny i może spokojnie wejście na przejście.

W ramach akcji policjanci będą sprawdzać również bezpieczeństwo samych kierowców i pasażerów – zapięte pasy czy foteliki dla najmłodszych.

policja

i

Autor: Policja Ostrów