piknik

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski/ fb

Bądź bezpieczny nad wodą i w wodzie! Ostrowska policja nauczy jak to zrobić!

2021-07-28 19:57

1 sierpnia nad zalewem Piaski Szczygliczka odbędzie się specjalna akcja profilaktyczna, podczas której funkcjonariusze uczyć będą bezpiecznych zachowań nad wodą i w wodzie. Ale to nie wszystko - program spotkania bogaty jest w atrakcje dla młodszych i starszych. Przygotowano m.in. pokaz ratownictwa wodnego, pokaz ćwiczeń przed wejściem do wody czy pokaz sprzętu policyjnego.

Wakacje to ten czas, kiedy dajemy sobie "luz". Czas beztroskiej zabawy i spotkań z przyjaciółmi, m.in. nad wodą.

To jednak także ten czas, kiedy najwięcej ludzi traci życie i zdrowie podczas zabawy w wodzie. Niestety, z reguły winna jest brawura i nierozsądne zachowanie. Nierzadko towarzyszy temu alkohol.

Tylko od początku lipca w Polsce utonęło ponad 70 osób.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka. I powtarzanie zasad mądrego korzystania z kąpieli w jeziorach, basenach czy w morzu.

- Uczyć trzeba dzieci i młodzież. Ale i dorosłym trzeba te reguły regularnie przypominać. Stąd niedzielna akcja - mówi rzecznik KPP w Ostrowie Wielkopolskim, Małgorzata Michaś.

Przez cały okres letni policjanci odwiedzają dzieci, które spędzają wakacyjny czas w miejscach zorganizowanych form wypoczynku. Głównym celem takich spotkań jest propagowanie właściwego zachowania podczas odpoczynku, przede wszystkim nad wodą. W tym zasad bezpiecznych kąpieli i bezpiecznego uprawiania sportów wodnych.

W niedzielę 1 sierpnia będzie można także z takich porad skorzystać. Ale nie tylko, bo program akcji bogaty jest w atrakcje, nie tylko dla najmłodszych.

Natomiast już teraz można przygotować pracę plastyczną na temat "(nie)BEZPIECZNA WODA - KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ".

Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką rysunkową, malarską bądź wyklejone przy użyciu np. plasteliny, kolorowego papieru itp. w formacie A4.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 1 sierpnia 2021 r. godz. 15:00, czyli podczas niedzielnego spotkania nad zalewem Piaski Szczygliczka.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 18.00.

Nowy fotoradar w Krakowie