żywie biełaruś wystawa kalisz

i

Autor: fot. OKP "Wieża Ciśnień", materiały prasowe

Artystycznie w Wieży Ciśnień o wydarzeniach na Białorusi

2021-07-22 6:00

„Žyvie Biełaruś” to tytuł wystawy, którą już 30 lipca zaprezentuje Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień w Kaliszu. Trzy białoruskie artystki w swoich dziełach opowiadają o ostatnich wydarzeniach w ich ojczyźnie.

Na wystawę składają się: grafika autorstwa Lilii Kvatsabaya, grafika z elementami instalacji autorstwa Nadzei Minzer oraz sfilmowane rysowanie piaskiem Alexandry Konofalskiej.

– 2020 rok dla Białorusi stał się rokiem przełomu, po którym nie można już zostać obojętnym wobec tego, co się dzieje w kraju. Dla większości Białorusinów tegoroczne wydarzenia stały się tym krokiem, od którego nie ma już powrotu. Sztuka nie jest polityką, ale ma takie środki wyrazu które często mówią głośniej niż słowa. Wystawa „Žyvie Biełaruś” to wypowiedź o tym, co się wydarzyło, co się dzieje teraz, o marzeniach i przyszłości dla Białorusi

– informuje OKP Wieża Ciśnień.

Wernisaż wystawy już 30 lipca o 18:30. Podczas otwarcia ekspozycji odbędzie się także performance Alexandry Konofalskiej, znanej z rysowania piaskiem białoruskiej artystki.

Źródło: Artystycznie w Wieży Ciśnień o wydarzeniach na Białorusi