szyją maseczki

i

Autor: Areszt Śledczy w Ostrowie

Aresztanci ciągle szyją maseczki! Osadzeni w Ostrowie pomagają w czasie pandemii

2020-10-28 12:02

Uszyli już około 100 tysięcy maseczek. Teraz trochę zwolnili, ale maszyny ciągle są w ruchu. Osadzeni w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim cały szyją maseczki ochronne. Najwięcej wyprodukowali ich wiosną, kiedy pandemia się pojawiła.

Na początku akcji szycie odbywało się na wielką skalę. Wtedy dziennie spod maszyn aresztantów wychodziło nawet do 3 tysięcy maseczek.

Dziś jest ich znacznie mniej, ale szycie wciąż trwa w ramach akcji Resort Sprawiedliwości Pomaga - mówi Michał ŁUCZKANIN, rzecznik prasowy dyrektora ostrowskiego aresztu.

To jeden z elementów pomocy, jaką areszt oferuje w różnych sytuacjach, ale takie szycie maseczek to także forma terapii dla naszych osadzonych. To także - jak zresztą sami podkreślali - forma swego rodzaju spłacenia długu wobec społeczeństwa.

Materiał pozyskujemy od Związku Zawodowego Więzienników a także od Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu.

Maseczki uszyte w ostrowskim areszcie miały i mają wciąż bardzo dobrą jakość, trafiły do wielu miejsc, m.in. do ostrowskiego szpitala czy domów pomocy społecznej.Dystrybucją zajmuje się Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu.

W Poznaniu powstała ekohulajnoga zbudowana jak roślina!