Alergia

i

Autor: Corina from Pixabay

Alergolog Ostrów - terminy na NFZ. Sprawdź stan na 15 kwietnia 2024

2024-04-15 10:31

Szukasz alergologa w Ostrowie na NFZ? Terminy oczekiwania na wizytę mogą bardzo różnić się w zależności od tego, którego specjalistę wybierzemy. Poniżej przedstawiamy lekarzy alergologów z Ostrowa przyjmujących na NFZ wraz z terminami oczekiwania.

Wg danych Narodowego Funduszu Zdrowia, liczba przychodni w Ostrowie wynosi 1, w których alergolodzy przyjmują pacjentów w ramach kontraktów z NFZ.

Pamiętaj, że wszystkie dane pochodzą z oficjalnego serwisu NFZ (źródło danych: https://api.nfz.gov.pl/), do którego trafiają bezpośrednio z przychodni. Jeśli zdarzy się, że dane będą nieaktualne, warto poinformować o tym konkretną przychodnię. Dane możesz sprawdzić na https://pacjent.gov.pl/terminy-leczenia.

ALERGOLOG w Ostrowie

TERMINY WIZYT, CZAS OCZEKIWANIA

Najkrótszy czas oczekiwania na wizytę u alergologa w Ostrowie to: 90 dni. Najdłuższy czas to 90 dni.

1. SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

Poradnia alergologiczna

  • Najbliższa wizyta możliwa: 11 lipca 2024
  • Liczba pacjentów w kolejce: 44
  • Adres: DUBOIS 68, OSTRÓW MAZOWIECKA
  • Kontakt: 29 746 37 01
  • Aktualizacja danych NFZ: 12 kwietnia 2024

ALERGOLOG - CZYM SIĘ ZAJMUJE? JAKIE CHOROBY LECZY ALERGOLOG?

Alergolog to lekarz specjalizujący się w alergologii - dziedzinie medycyny, która zajmuje się rozpoznaniem oraz leczeniem chorób wywoływanych przez alergeny.

Alergeny to substancje powszechnie występujące w środowisku, takie jak pyłki, roztocza, pleśń, niektóre składniki pokarmowe, metale, konserwanty, sierść zwierząt itd., które mogą wywołać reakcję uczuleniową.

Zachodzi ona na skutek nieprawidłowej reakcji układu immunologicznego na kontakt z obcą substancją. Zadaniem alergologa jest, poprzez wywiad z pacjentem i zlecenie odpowiednich badań, ustalenie przyczyny alergii oraz wdrożenie odpowiedniego schematu leczenia. Źródło: poradnikzdrowie.pl - czytaj więcej.