sąd

i

Autor: pixabay

25 lat więzienia za podpalenie 67- latka. Jest wyrok ws. brutalnego zabójstwa w Jarocinie

2020-12-14 9:06

To było okrutne zabójstwo, poprzedzone wielogodzinnym katowaniem. Sprawca spędzi w więzieniu 25 lat. Przed Sądem Okręgowym w Kaliszu zapadł wyrok w sprawie brutalnego morderstwa w Jarocinie we wrześniu 2018 roku. 67 - letni mężczyzna przez wiele godzin był bity, a potem jeszcze żywy - podpalony. [POSŁUCHAJ]

Łącznie w akcie oskarżenia znalazły się cztery osoby w wieku od 34 do 60 lat.

O zabójstwo, ze szczególnym okrucieństwem, został oskarżony 36 - letni kolega ofiary - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

36 - letni mężczyzna, obecnie już skazany, przez wiele godzin bił 67- latka. Zadawał mu ciosy w głowę i całe ciało, siedząc na nim - dusił , a także bił drewnianym taboretem po głowie. Trwało to wiele godzin. Dwukrotnie próbował podpalić pokrzywdzonego. Za pierwszym razem 67- latek się uwolnił. Ale potem sprawca wrzucił pokrzywdzonego do dziury w podłodze i polał substancją palną, i znowu podpalił. 67 - latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Sąd skazał 36- latka na 25 lat więzienia. Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Proces ruszył we wrześniu 2019 roku.

Teraz miał swój finał.

36 latek - podczas przesłuchania przez sąd - przyznał się tylko do pobicia. Tłumaczył, że powodem była...kobieta.

Sąd skazał również na pół roku więzienia 34 - letnią kobietę i 60 - letniego mężczyznę, którzy byli świadkami zabójstwa, ale nie udzielili pomocy 67-latkowi.

Czwarty z oskarżonych - został uniewinniony.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura nie wyklucza apelacji.

Ranking gwiazd, które są EKO [DiCaprio, Pitt, Portman] | ESKA XD - Hotplota #12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE