szpital ostrów

i

Autor: BŹ

Zwolnią łożka covidowe w szpitalu w Ostrowie? Pacjenci czekają

2021-04-28 13:54

Na początek może być to kardiologia i oddział udarowy. Pierwsze decyzje poznamy być może w przyszłym tygodniu. Jeśli liczba pacjentów będzie spadać, liczba łóżek covidowych w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim zacznie się zmniejszać. Obecnie tych miejsc jest 226. Zajmują właśnie m.in. kardiologię, internę czy chirurgię. A szpital chciałby już przywrócić tym oddziałom właściwe zadania. Decyzja należy do Wojewody Wielkopolskiego.

Ostatnie dni to nieznaczny, ale jednak, spadek liczby chorych.

A to daje nadzieję na powolny powrót do normalności. Wciąż jednak chorzy, jeśli do szpitala trafiają, są w ciężkim stanie - mówi dyrektor Dariusz Bierła.

Ciągle pokutuje to, że pacjenci do szpitala zgłaszają się za późno. Leczą się długo w domach, a kiedy stan jest już ciężki - trafiają do szpitala. A wtedy to jest prawdziwa walka o życie tego człowieka. Nierzadko jest potrzebna tlenoterapia czy respirator. Trzecia fala, która miejmy nadzieję już powoli opada, charakteryzuje się także tym, że pacjenci są coraz młodsi. I ci młodsi tez przegrywają walkę z koronawirusem. Najwięcej mamy ludzi w średnim wieku, około 40, 50 - latków. Ale są i młodsi.

Zgodnie z ostatnimi decyzjami Ministra Zdrowia - szpitale od 4 mają mogą wracać do planowanych zabiegów i operacji.

Szpital w Ostrowie łóżka covidowe ma od października ubiegłego roku.

Od tego czasu przyjął dwa tysiące pacjentów z koronawirusem.

Poznaniak wpisany do księgi rekordów Guinnessa! Pobił rekord w ice swimmingu!