szpital ostrów

i

Autor: BŹ

Szpital gotowy do działania! Są wyznaczone "zespoły szczepienne" [POSŁUCHAJ]

2021-04-26 13:15

12 zespołów już przygotowanych. Szpital w Ostrowie Wielkopolskim szykuje się do szczepień masowych. Na ternie powiatu będzie pięć takich punktów. Wszystkie - medycznie - obsługuje właśnie szpital.

Szczepienia powszechne odbywać się będą w dwóch miejscach w Ostrowie - w szpitalu i hali Arena, w Nowych Skalmierzycach, Sieroszewicach i Raszkowie.

Pierwszy - w hali sportowej w Nowych Skalmierzycach miał ruszyć dziś (poniedziałek). Ale się nie udało. Ma ruszyć w najbliższych dniach.

Pozostałe uruchamiane mają być w maju. Dat jeszcze nie ma.

Ale szpital jest już przygotowany do działania - mówi jego dyrektor Dariusz Bierła.

Mamy przygotowanych 12 zespołów medycznym. Oczywiście, jeśli zajdzie taka konieczność, może być ich więcej. W każdy zespole jest lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny i osoba do pomocy, która zajmie się pacjentem już po szczepieniu, w tej wydzielonej strefie, w której osoby zaszczepione będą spędzać od 15 minut do pół godziny. Takie są procedury.

Wszystkie te osoby, to pracownicy szpitala. Ale zapewniam, że ich oddelegowanie do punktów nie wpłynie na pracę szpitala. Tak to urządzimy logistycznie, by pacjenci szpitala nie odczuli braków.

Szpital jest gotowy - mówi jego dyrektor Dariusz Bierła

Kiedy punty ruszą i będą działać - w skali tygodnia- w powiecie ostrowskim będzie mogło być zaszczepionych między 8 a 10 tysięcy ludzi.

Urson amerykański przyszedł na świat