sąd

i

Autor: BŹ

sąd

Zdaniem sądu ukradła prawie 9 milionów złotych. Kreatywna księgowa z Ostrowa będzie "siedzieć"

2023-06-15 11:29

6 i pół roku więzienia dla kreatywnej księgowej z Ostrowa Wielkopolskiego. Kobieta odpowiadała za wyłudzenie prawie 9 milionów złotych z jednej z największych firm w regionie. A także za "wypranie tych pieniędzy". Wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Kaliszu. Nie jest prawomocny.

Sprawa wyszła na jaw dwa lata temu. Kobieta przez ponad rok wyprowadzała z firmy pieniądze, które potem obstawiała na zakładach bukmacherskich. Uzbierało się tego 8 milionów 844 tysiące złotych.

Proces ruszył w czerwcu ubiegłego roku. Przed sądem stanął również mąż kobiety  - Mariusz C., który miał znacznie mniejsze zarzuty i został uniewinniony. Prócz kary więzienia sąd zakazał oskarżonej pracy w księgowości przez 10 lat. Tyle samu czasu nie może uczestniczyć w grach hazardowych. Ma też zapłacić 10 tysięcy złotych grzywny. I oddać zabrane firmie pieniądze. Tutaj kobieta "ma szczęście", bo sumę w porę zabezpieczył prokurator.

- Orzeczono wobec oskarżonej obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem przez zapłatę na rzecz pokrzywdzonej firmy kwoty 8.844.815,09 zł z tym, że kwoty 6.008.115,09 zł i 2.822.200 zł zostały zabezpieczone postanowieniami Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wlkp. na rachunkach prowadzonych przez zakłady bukmacherskie, które to kwoty należą do oskarżonej - mówi Edyta Janiszewska, rzeczniczka sądu w Kaliszu.

Kobieta - ani w śledztwie, ani przed sądem nie przyznała się do winy. Od blisko dwóch lat jest w areszcie i na poczet kary sąd zaliczył jej już ten czas. I jednocześnie zwolnił ją z tego aresztu. Na uprawomocnienie się wyroku poczeka na wolności. Jest jednak pod dozorem policji, nie może też opuszczać kraju.

Wyrok, który zapadł przed kaliskim sądem nie jest prawomocny.

Quiz, jakim pracownikiem jesteś? Korposzczur, pracownik miesiąca czy wieczny urlopowicz?

Pytanie 1 z 9
Czym kierujesz się przy wyborze pracy?