memorial

i

Autor: fb Aeroklub Ostrowski

Sport

Zawody i pokazy - modelarze w Michałkowie

2023-06-05 12:44

Ponad 20 modelarzy z Polski, Czech i Niemiec przyjechało do Michałkowa na 15 już Memoriał Henryka Jerzyka. Zaprezentowali repliki samolotów, startując w 4 regulaminowych klasach. Pogoda dopisała, udało się rozegrać wszystkie kolejki lotów.

Ale widać, że to jeszcze nie jest komplet zawodników - mówi Radosław Oleksy, szef sekcji modelarskiej Aeroklubu Ostrowskiego: To jest spowodowane wszystkimi zawirowaniami związanymi z pandemią, wojną i taką niepewnością, z którą się ludzie borykają. Wybiła nas z rytmu przerwa w zawodach, która wymuszona była covidem, gdzie wcześniej nasza impreza była bardzo mocno obsadzona. Ale zawodnicy powoli wracają, nawiązujemy z nimi kontakt, również zagranicznymi. Pytają o kolejne zawody, rezerwują je w kalendarzu.

memorial

i

Autor: fb Aeroklub Ostrowski

Mistrzostwa od 15 lat noszą nazwę Memoriału Henryka Jerzyka, dla upamiętnienia nestora modelarstwa i prekursora klasy gigant w Polsce. Od ubiegłego roku rozgrywane są również jako memoriał Pawła Idczaka, modelarza aeroklubu ostrowskiego. Jego pasję kontynuuje syn- Maciej, który w tym roku w zawodach  zajął 3 miejsce.

memorial

i

Autor: fb Aeroklub Ostrowski

Modelarstwo było dla niego bardzo ważne - mówi Maciej Idczak: Uwielbiał przyjeżdżać na te zawody, lubił spędzać czas tutaj z przyjaciółmi. Modelarstwo to była jego pasja życiowa od najmłodszych lat. Staram się to kontynuować, pielęgnować, latać jego modelem, być tutaj. I wspominać chwile, które razem tu przeżywaliśmy. 

meorial

i

Autor: fb Aeroklub Ostrowski

Patronem medialnym zawodów jest Radio Eska.

meorial

i

Autor: fb Aeroklub Ostrowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE