prokuratura okręgowa ostrów

i

Autor: BŹ

Zarzuty jeszcze dziś? Jest śledztwo ws. podwójnego zabójstwa w Pleszewie

2022-02-14 13:49

Jeszcze dziś mają usłyszeć prokuratorskie zarzuty - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi nawet dożywocie. Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa​, do którego doszło w niedzielę w Pleszewie.

Zatrzymanych jest sześciu mężczyzn. Najmłodszy ma 16 lat. Ale on także ma usłyszeć najcięższe zarzuty.

Prokurator Okręgowy w Ostrowie wszczął postępowanie w związku z artykułem Kodeksu Karnego, par 2 punkt 1 i 3 - mówi prokurator Marcin Kubiak. - Czyn ten polega na zabójstwie człowieka ze szczególnym okrucieństwem, z motywów zasługujących na szczególne potępienie. Czynności cały czas są prowadzone. Wyjaśniane są wszystkie okoliczności. Analizowany i zbierany materiał dowodowy.

Jak udało nam się dowiedzieć, pobicie dwóch partnerów w biznesie miał zlecić 41 - letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego. On także został ranny podczas zajścia w niedzielne przedpołudnie w centrum Pleszewa - teraz jest głównym podejrzanym. Wśród zatrzymanych jest też jego nastoletni syn.

Mieszkańcy Pleszewa są wstrząśnięci.

To jakiś horror. Trudno uwierzyć - mówią pleszewianie. - Wczoraj wieczorem to nawet z domu człowiek bał się wyjść. I strach jeszcze na długo pozostanie. Wydawało się, że nasze miasto jest spokojne, a tu takie morderstwo. I tacy młodzi ludzie zatrzymani. Przecież ten najmłodszy ma 16 lat! Do czego to doszło!

Podejrzewani o zabójstwo to mieszkańcy powiatu pleszewskiego. 16 - latek, trzech 18 - latków, 22 - latek i 41 -latek.

Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi od 12 lat więzienia do dożywocia.

QUIZ. Historia mistrzostw świata w szachach

Pytanie 1 z 12
8. Kto był nieoficjalnym mistrzem świata w okresie rozbratu Stowarzyszenia Arcymistrzów z federacją FIDE (od roku 1993)?