policja

i

Autor: pixabay.com

Zabawa w policjantów skończy się w sądzie - mężczyźni udawali, że jeżdżą nieoznakowanym radiowozem po Mikstacie

2021-03-29 11:29

20 i 17-latek udawali, że po Mikstacie jeżdżą nieoznakowanym radiowozem. W aucie mieli urządzenie imitujące przerywane niebieskie światło - dokładnie takie, jakiego używa policja. Zabawa polegała na straszeniu i zatrzymywaniu innych kierowców. O fałszywych policjantach mieszkańcy powiadomili tych prawdziwych.

Policjanci z Ostrzeszowa zatrzymali 20-letniego kierowcę, mieszkańca gminy Sieroszewice, który udawał, że jego Opel to nieoznakowany radiowóz. W aucie był jeszcze jego 17-letni kolega. Był pod wpływem alkoholu. Miał ponad 2 promile.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wskazany przez zgłaszającego pojazd, którym kierował 20-letni mieszkaniec gminy Sieroszewice. Podczas kontroli przewożonego bagażu w schowku od strony pasażera policjanci ujawnili urządzenie, które po podłączeniu do gniazda zapalniczki nadawało intensywne, przerywane sygnały świetlne barwy niebieskiej.  W pojeździe znajdował się również niepełnoletni pasażer pod wyraźnym działaniem alkoholu (17-letni mieszkaniec gm. Sieroszewice), który został poddany badaniu na trzeźwość w obecności matki. Wynik jego badania to 1,04 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie. 

O karze dla fałszywych policjantów zdecyduje PRAWDZIWY sąd.

Raport z anteny 29.03, godz.10
Źródło: Zabawa w policjantów skończy się w sądzie - mężczyźni udawali, że jeżdżą nieoznakowanym radiowozem po Mikstacie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE