wypadek

i

Autor: pixabay

"Za szybcy" zabijają najczęściej

2022-02-04 10:18

Krotoszyńska w Ostrowie a w powiecie - drogi gminne - to te ulice, na których w ubiegłym roku w powiecie ostrowskim najczęściej dochodziło do wypadków drogowych. Łącznie było ich 149. Zginęło 10 osób, a 177 było rannych.

10 osób zginęło w 2021 roku ​na drogach powiatu ostrowskiego. Rannych zostało 177.

Było 149 wypadków i blisko 1700 kolizji. Liczby te są podobne do tych z roku 2020.

Samych ofiar i wypadków jest mniej. Ale więcej jest kolizji.

Najczęściej powodem jest błąd kierowcy, głównie wymuszanie pierwszeństwa, nadmierna prędkość i brawura.

Przyczyny wypadków są różne - mówi komendant policji w Ostrowie Piotr Wilkowski. - Niemniej zawsze jest w nich ten czynnik "ludzki", decyzja kierowcy, który wymusza pierwszeństwo albo jedzie za szybko. Właśnie prędkość, ta nadmierna jest jednym z najczęstszych powodów dramatów na drogach. A im większa prędkość, tym tragiczniejsze skutki wypadku. Dlatego robimy wszystko, by eliminować z dróg takich piratów drogowych.

Do co trzeciego wypadku - na terenie powiatu - w ubiegłym roku doszło na drogach gminnych. Potem najmniej szczęśliwa dla kierowców była "25" między Kaliszem a Ostrowem, na której w ubiegłym roku doszło do 8 wypadków. 1 osoba zginęła a 10 zostało rannych.

W samym Ostrowie najwięcej wypadków było na Krotoszyńskiej - sześć.

Na Alejach Słowackiego były cztery, a po trzy - na Kaliskiej, Odolanowskiej i ks. Kompałły.

QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?

Pytanie 1 z 13
Zanim na zabój zakochał się pięknej prawniczce, był znany z romansów. George Clooney swego czasu tworzył parę między innymi z:
QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE