psycholog

i

Autor: pixabay.com

Boom na psychoterapię! [POSŁUCHAJ]

2022-04-23 10:00

Od kilku lat staje się coraz potrzebna. Z pomocy psychologów korzysta coraz więcej z nas. Pandemia, a teraz wybuch wojny w Ukrainie sprawiły, że gabinety psychoterapeutów i psychologów w Ostrowie - i nie tylko - przeżywają prawdziwe oblężenie!

Coraz więcej osób przyznaje, że korzysta z pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Psychoterapia staje się coraz bardziej potrzebna. Nie tylko dla osób młodych. Zgłaszają się na nią wszyscy - kobiety, mężczyźni, młodsi i starsi, pary, single, osoby homo - czy heteroseksualne.

Na szczęście psychoterapia staje się coraz bardziej popularna. Nareszcie ludzie zaczynają rozumieć, że psychoterapia jest dla każdego. Jest zarówno po to, żeby coś wyleczyć, ale też po to, żeby siebie lepiej zrozumieć, żeby lepiej funkcjonować. (…) Najmłodsi pacjenci u mnie, bo ja pracuję z dorosłymi to są właśnie 18 - latkowie i są takie sytuacje, że ktoś kończy 18 lat i za pierwsze pieniądze przychodzi na psychoterapię. Najstarszy pan, który był u mnie na terapii miał prawie 80 lat - mówi Eliza Wolańczyk psychoterapeuta i coach.

Na terapii przepracowuje się traumy, stany lękowe, czy depresyjne, problemy damsko - męskie, ale przede wszystkim zagląda w głąb siebie i lepiej poznaje swoje odczucia i zachowania.

Psychoterapia jest "skrojona" dla każdego indywidualnie. Czasami wystarczy kilka sesji, niekiedy potrzeba kilku lat – wszystko zależy od tego, z czym zgłaszają się pacjenci.

W przypadku poważnych schorzeń potrzebna jest pomoc psychiatry a nawet leczenie szpitalne. Ważne by pamiętać, by NIE LEKCEWAŻYĆ kłopotów ze zdrowiem psychicznych.

Coraz więcej osób potrzebuje wsparcia - mówi psychoterapeutka Eliza Wolańczyk

Stare hity, czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Szymon Wydra: Nasze życie będzie jak poemat...