woda

i

Autor: pixabay

drożyzna

Wyższe rachunki za wodę w Ostrowie. Nowa taryfa już obowiązuje

2023-08-01 12:41

Nowa taryfa-zgłoszona przez miejską spółkę WODKAN została zatwierdzona przez WODY POLSKIE. I już weszła w życie. A to oznacza rachunki wyższe o około 20 procent.

Ostatnia podwyżka cen wody i ścieków była w Ostrowie w 2021 roku. Obecna – jest wynikiem wielu czynników. To m.in. kryzys energetyczny, wojna na Ukrainie i coraz wyższe koszty tak naprawdę wszystkiego. W tym także obsługiwanych przez ostrowskie wodociągi kredytów.

Dlatego WODKAN – już kilkanaście miesięcy temu - złożył do WÓD POLSKICH wniosek o zgodę na podniesienie cen za wodę i ścieki. Teraz decyzja zapadła.

Dużo, niedużo. 19-20% podwyżki to na czteroosobową rodzinę wzrost o około 25 zł  - przy zużyciu około 3 metrów sześciennych wody na jedną osobę. Było 3,17 zł, teraz mamy 3,76 zł za metr sześcienny zużytej wody – czyli o 59 groszy więcej. Cena odbioru ścieków wzrosła o 1,13 zł, z 5,95 zł do 7,08 zł” – mówi prezes Wodkanu, Marek Karolczak.

Warto dodać, że to ceny netto. Mimo tego władze ostrowskich wodociągów podkreślają, że nowe taryfy i tak najwyższe – w regionie - nie są.

Szczegóły taryfy znajdziecie TUTAJ

Dziś, Ostrów Wielkopolski ma najtańszą cenę wody i ścieków w porównaniu do innych gmin i miast w okolicy, jak choćby Kalisz, Krotoszyn, czy Jarocin. Tam cena wody już dawno przekracza 4 zł, a ceną ścieków sięga 6-7 złotych - dodaje prezes Karolczak.

Taniej nie taniej (niż u innych), i tak trzeba do portfela zajrzeć głębiej, bo nowe stawki obowiązują od lipca.

Quiz. Arborysta, dekarz, groomer. Czy wiesz, czym się zajmują? Szybki test o zawodach

Pytanie 1 z 10
1. Arborysta opiekuje się: