Wystawa malarstwa i fotografii w Wieży Ciśnień w Kaliszu

i

Autor: OKP Wieża Ciśnień w Kaliszu

Wystawa malarstwa i fotografii w Wieży Ciśnień w Kaliszu

2022-02-04 12:32

Malarstwo i fotografia w Wieży Ciśnień w Kaliszu. To będzie niezwykła wystawa, bo swoje prace zaprezentuje dwóch autorów wywodzących się z Kalisza Krystyna Pachulska- Wiekiera i Piotr Bącler. Wernisaż już dziś (04.02).

Wernisaż wystawy odbędzie się dziś o godzinie 18.30 w Wieży Ciśnień w Kaliszu.

Pan Piotr Bącler od wielu lat mieszka w Kanadzie. Zajmuje się fotografią. Zwiedził cztery kontynenty. Udało mu się zrobić blisko 2 miliony zdjęć, na których ukazuje m.in. przyrodę, zwyczaje, zwierzęta. Pani Krystyna Pachulska- Wiekiera pokaże swoje najnowsze prace, obrazy olejne i pastele.

Mówi Piotr Bigora, dyrektor Wieży Ciśnień.

Artyści, mimo że oboje pochodzą z Kalisza, wcześniej się nie znali. Ich drogi spotkały się w internecie.

Piotr Bącler (Peter Bacler) podwójne nazwisko Piotra, gdyż w 1979 roku wyemigrował z Kalisza do Kanady i tam zmienił nazwisko. W 1980 roku wróciłam z Krakowa do Kalisza i tak się minęliśmy. Kilka lat temu Piotr pogratulował mojemu mężowi i synowi wyróżnienia w konkursie na kaliską starówkę. Podchwyciłam kontakt i tak rozpoczęła się nasza korespondencja.

Wyjaśnia Krystyna Pachulska-Wiekiera, autorka wystawy.

Wstęp na wernisaż jest wolny. Obowiązują zasady sanitarne.

QUIZ. Karnawałowy quiz muzyczny. Mega hity, ale pytania mogą mocno cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 12
Skąd pochodzi zespół Boney M?
Źródło: Wystawa malarstwa i fotografii w Wieży Ciśnień w Kaliszu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE