sąd ostrów

i

Autor: BŹ

Wójt Żelaznkowa skazany. Ponownie

2020-12-18 9:40

Kolejny wyrok dla wójta podkaliskiego Żelazkowa Sylwiusza J. Przed sądem odpowiadał za naruszenie nietykalności policjanta podczas marszu równości w Kaliszu we wrześniu ubiegłego roku.

Wójt , mimo wcześniejszego zaprzeczania, dobrowolnie poddał się karze.

Mówi sędzia Michał Włodarek, prezes Sądu Rejonowego w Kaliszu.

Sąd Rejonowy w Kaliszu uznał oskarżonego za winnego zarzucanego mu czynu wyczerpującego znamiona występku. I za to wymierzył oskarżonemu karę w wysokości stu stawek dziennych ustalając wysokość stawki dziennej na kwotę 50 złotych. Orzekł także od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości 3 tysięcy złotych.

Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd na poczet grzywny zaliczył Sylwiuszowi J. okres jaki wójt po zatrzymaniu spędził w areszcie. Ten czas przeliczono na dwie stawki dzienne, czyli łącznie sto złotych.W związku z tym - grzywna wyniesie niespełna 5 tysięcy złotych. Do tego nawiązka dla policjanta i koszty postępowania sądowego.

W lipcu Sylwiusz J. został skazany za znieważenie strażaków, którzy interweniowali podczas awantury w domu wójta. Dostał karę grzywny - w wysokości prawie 10 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Bombki na charytatywną aukcję