Gołoledź / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Gołoledź w Kaliszu! Bardzo trudne warunki na drogach! [OSTRZEŻENIE IMGW] / zdjęcie ilustracyjne

Wielkopolska: Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami! Może być niebezpiecznie!

2020-12-10 14:55

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w całej Wielkopolsce mogą wystąpić marznące opady deszczu, a także mżawki, powodującej gołoledź. Więcej o ostrzeżeniu synoptyków przeczytacie na naszej stronie internetowej.

Ostatnie dni w Wielkopolsce pod względem pogody są raczej spokojne. Co prawda temperatury oscylują w okolicach zera, ale temperatura odczuwalna miejscami sięgała nawet -9 stopni Celsjusza. Ta noc w całej Polsce, również w naszym województwie, może być niespokojna. Synoptycy informują, że miejscami występują i nadal prognozuje się możliwość wystąpienia słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Nowe 500 plus. Pieniądze dostaniesz TYLKO na te produkty!

Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązuje do godziny 22:00. Niewykluczone jednak, że synoptycy wydłużą ostrzeżenie również na godziny nocne. Wybierając się w podróż, nawet krótką, po mieście, warto pamiętać, że warunki na drogach mogą nie być idealne. Apelujemy więc przede wszystkim o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 

Źródło: Wielkopolska: Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami! Może być niebezpiecznie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE