Gołoledź / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Gołoledź w Kaliszu! Bardzo trudne warunki na drogach! [OSTRZEŻENIE IMGW] / zdjęcie ilustracyjne

Wielkopolska: Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami! Może być niebezpiecznie!

2020-12-10 14:55

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w całej Wielkopolsce mogą wystąpić marznące opady deszczu, a także mżawki, powodującej gołoledź. Więcej o ostrzeżeniu synoptyków przeczytacie na naszej stronie internetowej.

Ostatnie dni w Wielkopolsce pod względem pogody są raczej spokojne. Co prawda temperatury oscylują w okolicach zera, ale temperatura odczuwalna miejscami sięgała nawet -9 stopni Celsjusza. Ta noc w całej Polsce, również w naszym województwie, może być niespokojna. Synoptycy informują, że miejscami występują i nadal prognozuje się możliwość wystąpienia słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Nowe 500 plus. Pieniądze dostaniesz TYLKO na te produkty!

Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązuje do godziny 22:00. Niewykluczone jednak, że synoptycy wydłużą ostrzeżenie również na godziny nocne. Wybierając się w podróż, nawet krótką, po mieście, warto pamiętać, że warunki na drogach mogą nie być idealne. Apelujemy więc przede wszystkim o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 

QUIZ. Katoliku, co wiesz o swojej wierze? 10/15 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 15
„Chrzest Pana Jezusa w Jordanie”. Która to tajemnica Różańca?
Źródło: Wielkopolska: Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami! Może być niebezpiecznie!