Gołoledź / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Gołoledź w Kaliszu! Bardzo trudne warunki na drogach! [OSTRZEŻENIE IMGW] / zdjęcie ilustracyjne

Wielkopolska: IMGW i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa OSTRZEGAJĄ przed szklanką na drogach!

2021-01-13 15:30

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegają przed fatalnymi warunkami na drogach w całej Wielkopolsce. Kiedy i gdzie będzie najgorzej? Sprawdźcie szczegóły na naszej stronie internetowej.

Ostatnie dni w całym województwie są typowo zimowe. Opady śniegu, niskie temperatury - to rzeczywistość, w której wielu z nas trudno jest się odnaleźć. Szczególnie kierowcom, którzy w wielu miejscach muszą zmagać się z fatalnymi warunkami na drogach. Tak też będzie w nocy ze środy na czwartek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegają przed szklanką na drogach. 

Gdańsk. Druga rocznica ataku na Pawła Adamowicza. To morderstwo wstrząsnęło Polską

Do naszej redakcji dotarło ostrzeżenie wydane przez synoptyków. 

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu z deszczem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna -4°C do -2°C, temperatura przy gruncie -5°C do -2°C

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz Harrego Pottera. Sprawdź, czy jesteś mugolem

Pytanie 1 z 10
Hagrid zabierając Harrego z jego domu po zabójstwie rodziców pożyczył motor od:

informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w swoim komunikacie. Ostrzeżenie dotyczy całego obszaru województwa Wielkopolskiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk to aż 90%, dlatego w nocy i nad ranem zachowajcie szczególną ostrożność na drogach w całym województwie. 

Źródło: Wielkopolska: IMGW i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa OSTRZEGAJĄ przed szklanką na drogach!