Trudne warunki na drogach w całej Polsce. GDDKiA apeluje do kierowców

i

Autor: Justyna Świderska Trudne warunki na drogach w całej Polsce. GDDKiA apeluje do kierowców

Wielkopolska: Idzie mróz! W weekend nawet -15 STOPNI Celsjusza, odczuwalna JESZCZE NIŻSZA!

2021-01-14 18:30

I to się nazywa zima! Przed nami zdecydowanie najchłodniejsze dni od kilku miesięcy. Niewykluczone, że w weekend na termometrach zobaczymy nawet -15 stopni Celsjusza. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Za nami kilka dni, w których towarzyszyły nam dość intensywne opady śniegu. Oczywiście wpłynęło to na piękne, zimowe widoki, ale też na niezbyt sprzyjające kierowcom warunki na drogach. Okazuje się jednak, że przed nami nie tyle co białe dni, a mroźne! Prognozy mówią o dawno niespotykanych w naszym regionie temperaturach rzędu -14 stopni Celsjusza. Kiedy spodziewać się ataku zimy w Wielkopolsce? Przeczytajcie więcej. Ciąg dalszy artykułu pod materiałem wideo. 

Nowy Sącz w zimowej scenerii

Najbliższe dni w Wielkopolsce będą z temperaturami na minusie. Prognozy są różne, ale nikt nie ma wątpliwości co do tego, że zima pokaże swoje bardziej mroźne oblicze. W piątek w dzień na termometrach około -1 stopnia, w nocy -6 stopni. W sobotę już nieco chłodniej w ciągu dnia, bo -2 stopnie. Potężne ochłodzenie nadejdzie w nocy. Wtedy temperatura ma spaść do -14 stopni Celsjusza. Wtedy też mogą pojawić się opady śniegu. W niedzielę w ciągu dnia na termometrach zobaczymy -9 stopni, a w nocy -15! W poniedziałek ma zacząć się ocieplać. W ciągu dnia na termometrach -6, w nocy -7. Następne dni mają być już z temperaturami na plusie, ale wtedy też w prognozach częściej pojawiają się opady śniegu. 

Służby przypominają, by przy tak niskich temperaturach nie zapominać o tych, którzy nie mają dachu nad głową. Miejsca, w których przebywają bezdomni najlepiej zgłaszać do Straży Miejskiej lub do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz Harrego Pottera. Sprawdź, czy jesteś mugolem

Pytanie 1 z 10
Hagrid zabierając Harrego z jego domu po zabójstwie rodziców pożyczył motor od:
Źródło: Wielkopolska: Idzie mróz! W weekend nawet -15 STOPNI Celsjusza, odczuwalna JESZCZE NIŻSZA!