wiecej miejsca dla szpitala w ostrowie

i

Autor: bz

Więcej miejsca dla szpitala w Ostrowie

2021-12-09 7:54

Rada powiatu ostrowskiego wyraziła zgodę na zakup dodatkowych terenów przy Alei Słowackiego. To konsekwencja ciągłego rozwoju szpitala, rozbudowy jak również braku miejsc parkingowych.

W pierwszej kolejności kupujemy działkę o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych - mówi wicestarosta ostrowski Roman Pacholczyk. Porozumieliśmy się z właścicielką tej działki, która jest skłonna ją sprzedać. To jest druga działka za szpitalem. Właścicielem pierwszej jest miasto i też już prowadziliśmy rozmowy, że miasto nam ten teren odstąpi. To wszystko pozwoli na poszerzenie powierzchni należącej do szpitala.

 

Od dłuższego czasu próbujemy poszerzyć teren szpitala. Chcemy pozyskać grunty przy Alei Słowackiego. Tam są 3 lub 4 działki. Jeśli tej okazji nie wykorzystamy, a miasto zrobi plan zagospodarowania przestrzennego do innej działalności, to wtedy już nic nie zrobimy- dodaje wicestarosta.

Szpital w Ostrowie zatrudnia dziś ponad 1100 osób. Leczy kilkadziesiąt tysięcy pacjentów w skali roku. Są to chorzy z całej południowej części Wielkopolski, a nierzadko także  z innych stron kraju.

az

wiecej miejsca dla szpitala w ostrowie

i

Autor: bz
Sonda
A Ty...? Badasz jajka?