Nowe skrzydło specjalne

i

Autor: az

Nowe skrzydło specjalne

2021-12-01 10:53

Będzie nowe skrzydło Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie. Budowa ma się rozpocząć na sąsiedniej działce, którą powiat kupił za 650 tysięcy złotych. Właśnie trwa rozbiórka znajdującego się na niej starego domu.

Sama szkoła została już wyremontowana, ma też nowe boisko i zaplecze sportowe - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. Istnieje potrzeba, by iść dalej z rozwojem. Na przykład, żeby pojawiły się mieszkania czy pokoje, w których młodzież będzie uczyć się samodzielnego życia – jak je zagospodarować, urządzić. Takie sale ćwiczeń.

Zespół Szkół Specjalnych to jedyna taka placówka w powiecie. Uczą się w niej dzieci od 3 do 25 roku życia.

Uczą się u nas dzieci z całego powiatu, więc można sobie wyobrazić jak jest ciasno - mówi Beata Serbakowska, dyrektor szkoły. W tej chwili zajęcia zaczynamy o 7.30 i kończymy o 18.30. Jest nam naprawdę trudno to zorganizować. Wiele dzieci ma zajęcia indywidualne, więc najbardziej potrzeba nam dużo małych sal.

Nowe skrzydło specjalne

i

Autor: bź

W przygotowaniu jest projekt rozbudowy. Jakie pieniądze zostaną przeznaczone na to zadanie okaże się podczas sesji budżetowej w grudniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE