Fotoradar

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

Więcej fotoradarów i odcinkowe pomiary prędkości w Wielkopolsce! Sprawdź gdzie!

2022-05-16 15:27

W ciągu roku aż 9 nowych fotoradarów postawiono na wielkopolskich drogach. Liczba montowanych mierników rośnie w całym kraju.​

Coraz więcej fotoradarów ​polskich drogach! Wielkopolska już teraz zajmuje drugie miejsce w kraju. Kierowców w naszym województwie kontrolują w sumie 54 takie urządzenia. To o 9 więcej niż przed rokiem. Ponadto w planach jest wymiana blisko 150 mierników, które mają kontrolować nawet. kilka pasów ruchu jednocześnie.

Również jakość robionych przez nie zdjęć będzie lepsza. Zapomnijcie, że wizerunek kierowcy będzie nieczytelny, tak samo jak tablice rejestracyjne. Bez względu na porę dnia oraz pogodę, zdjęcia z nowych fotoradarów mają być niesamowicie wyraźne

mówi Julia Langa z firmy Yanosik. Ponadto ma zwiększyć się też liczba miejsc z Odcinkowymi Pomiarami Prędkości. W Wielkopolsce będą to pierwsze takie urządzenia.

Nowe odcinkowe pomiary prędkości pojawią się zarówno na autostradach A1, A2 oraz A4, a także na drogach ekspresowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Szacując datę montażu urządzeń można przyjąć, że pojawią się na polskich drogach już w przyszłym roku, pod koniec lata.

W sumie w całej Polsce znajduje się 527 fotoradarów oraz 58 Odcinkowych Pomiarów Prędkości. W tym roku czekają nas też zmiany w naliczaniu punktów karnych. Za jedno wykroczenie będziemy mogli otrzymać ich aż 15! Dodatkowo ubezpieczyciele będą mieli wgląd w nasze drogowe przewinienia i na ich podstawie będą mogli podwyższyć nasze OC.

Sanah o płycie Uczta, spotkaniach z fanami i nowej piosence z Dawidem Podsiadło
Źródło: Więcej fotoradarów i odcinkowe pomiary prędkości w Wielkopolsce! Sprawdź gdzie!