policja

i

Autor: fb Policja Ostrów

Policja

Wakacje są fajne, ale nie od myślenia. Policja prowadzi akcje prewencyjne

2023-06-12 16:32

Wakacje tak, ale nie od myślenia – przypomina ostrowska policja i prowadzi działania prewencyjne. To przede wszystkim spotkania z dziećmi i młodzieżą, którym po raz kolejny trzeba uświadomić podstawowe zasady bezpieczeństwa na czas lata.

W ramach działań „bezpieczne wakacje” spotykamy się z dziećmi, również latem – na półkoloniach, w przedszkolach - mówi Małgorzata Michaś, rzecznik ostrowskiej policji: omawiane są zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach, na wsi czy podczas leśnych wycieczek. Zawsze przypominamy dzieciom, by kąpały się tylko w miejscach strzeżonych, pod opieką ratowników, osób dorosłych. Ale też by były widoczne na drodze, nosiły odblaski. Nie bawiły się w pobliżu ruchliwych dróg czy torów kolejowych, nie podchodziły blisko maszyn rolniczych.

policja

i

Autor: fb Policja Ostrów

Apelujemy również do dorosłych, by sprawowali należytą opiekę nad dziećmi – w czasie wakacyjnej podróży i na miejscu - dodaje Małgorzata Michaś. - Jeśli jesteśmy rodzicami sprawdzajmy, co robi dziecko, z kim spędza czas. Jako dorośli powinniśmy też nauczyć dzieci mądrze korzystać z internetu. Należy im wyjaśnić jakim zagrożeniem jest podawanie obcym osobom naszych danych kontaktowych. Pokażmy dzieciom, że sympatyczny rówieśnik poznany w sieci nie zawsze musi być tym za kogo się podaje. Należy uświadomić dziecku jak niebezpieczna może być anonimowość obcych osób poznanych tą drogą.

policja

i

Autor: fb Policja Ostrów

Jednym z największych zagrożeń jest pozostawienie małego dziecka bez opieki. Policja apeluje, by nie zostawiać dzieci samych ani w domach, na placach zabaw, ani w samochodach.