interna b

i

Autor: powiat ostrowski

W ostrowskim szpitalu interna B oficjalnie otwarta po remoncie

2022-04-14 17:36

To jeden z ostatnich oddziałów , które czekały na kompleksowy remont w ostrowskim szpitalu. A ten kosztował 3 miliony złotych, z czego 2,4 miliona to rezerwy premiera, a 600 tysięcy złotych pochodziło z budżetu powiatu ostrowskiego, któremu placówka podlega.

Prawie cały budynek główny jest już wyremontowany, a w części nawet rozbudowany. To kwota ponad 140 milionów złotych, jaką włożyliśmy od 2010 roku. Pieniądze unijne, marszałkowskie, od Jurka Owsiaka, rządowe i oczywiście powiatowe, czyli te od mieszkańców - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

inrerna b

i

Autor: powiat ostrowski

Interna B jeszcze do końca marca pełniła funkcję oddziału covidowego. Po remoncie ma 30 łóżek, pokoje z węzłami sanitarnymi, zaplecze socjalne i 6-osobową salę intensywnego nadzoru internistycznego. 

Przede wszystkim poprawiły się warunki lokalowe dla pacjentów. Wszystkie sale są wyposażone w węzły sanitarne. Nie ma tak jak przed remontem, że łazienki były na korytarzu i pacjenci wędrowali przez cały korytarz. Także ci, którzy powinni być izolowani więc ta izolacja była iluzoryczna - mówi Piotr Matyjaszczyk, szef oddziału. 

interna b

i

Autor: powiat ostrowski

Na internie B pracuje 7 lekarzy i 30 pielęgniarek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE