zakupy

i

Autor: pixabay

Uważajcie podczas zakupów! Kieszonkowcy w świątecznym natarciu [POSŁUCHAJ]

2020-12-07 18:30

​Za chwilę ruszy na dobre - szał przedświątecznych zakupów. Choć w tym roku - trzeba to uczciwie powiedzieć - w innych warunkach, bo wszystkich obowiązują obostrzenia nałożone w związku z pandemią. I choć są tłumy wydają się mniejsze, a odległość między ludźmi - teoretycznie ustalona na 1,5 metra...to jednak rzeczywistość nierzadko wygląda inaczej. I dlatego policja, jak co roku, apeluje by uważać na złodziei, szczególnie kieszonkowych.

Bo "przedświąteczne zakupy" to dla złodziei kieszonkowych "złoty czas"

Policja w Ostrowie Wielkopolskim wzmacnia więc patrole w miejscach handlu, część funkcjonariuszy pracuje w cywilnym ubraniu - dla lepszej skuteczności.

Policjanci sprawdzają i przestrzeganie zasad sanitarnych i bezpieczeństwo.

Mówi rzecznik ostrowskiej komendy Małgorzata Michaś.

To jest inny niż zwykle przedświąteczny czas. Ale policja zawsze staje na wysokości zadania.

W tym roku jest tych zadań więcej. Bo funkcjonariusze pilnują tez kwestii przestrzegania zasad nałożonych w związku z pandemią. Tutaj nie ma wyjścia. Tu chodzi o nasze zdrowie i życie i trzeba stosować się reguł sanitarnych.

Ale policjanci, jak zawsze o tej porze, skupiają się także na bezpieczeństwie. I przypominają wszystkim o podstawowych zasadach bezpiecznych zakupów.

Jak zawsze mówimy o tym, by unikać tłumów i pilnować portfela.

Zasada jest też taka, by nie nosić przy sobie pieniędzy więcej niż trzeba. I przechowywać je w kilku miejscach. Wtedy - w razie kradzieży - strata jest mniejsza.

Trzeba uważać podczas świątecznych zakupów - mówi Małgorzta Michaś, rzecznik KPP w Ostrowie Wielkopolskim

Podczas zakupów należy przede wszystkim skupiać uwagę na własnych torbach i portfelach i mieć oczy szeroko otwarte - nie tylko na promocje i świąteczne atrakcje.

W Lesznie już świątecznie