auto

i

Autor: pixabay

Bezpieczeństwo na drogach

Ustaw dobrze światła w samochodze - przypomina policja!

2023-10-12 11:19

O prawidłowo ustawionych światłach przypomina kierowcom policja. Sprawne światła samochodowe są szczególnie ważne jesienią i zimą, kiedy warunki na drogach nie należą do łatwych.

Policja przypomina - sprawdzajcie światła w swoich samochodach! Jest to szczególnie ważne jesienią i zimą, kiedy warunki na drogach są wyjątkowo trudne.

Sprawne światła to nie tylko sprawna żarówka, ale też to, czy światła są czyste, czy reflektory nie są zabrudzone, popękane. Dlatego bardzo ważne jest, by każdy kierowca raz na jakiś czas po prostu sprawdzał oświetlenie swojego pojazdu. Najczęstszym błędem jest przepalona żarówka. Tymczasem nawet na stacji benzynowej możemy taką żarówkę kupić i w miarę możliwości wymienić. Ale też częstym błędem są źle ustawione światła, zwłaszcza mijania. Jeśli światła będą ustawione zbyt nisko, to będziemy mieli źle oświetloną drogę i może dojść do wypadku drogowego. Jeśli mamy światła ustawione zbyt wysoko, to oślepiamy kierowców jadących z przeciwnego kierunku.

Mówi nam Małgorzata Michaś rzeczniczka policji w Ostrowie. I dodaje, że świateł do jazdy dziennej można używać tylko, gdy jest jasno. Nie włączamy ich, gdy pada lub jest mgła. Grozi za to mandat.

Trzeba też pamiętać, że światła w naszym samochodzie muszą być sprawne, a lampy i światła odblaskowe w pojeździe - czyste.

Quiz. Muzyka buntu z czasów PRL. Te teksty obalały komunę!

Pytanie 1 z 11
Który utwór Jacka Kaczmarskiego był w latach 80. hymnem opozycji w walce z władzami komunistycznymi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE