Urodziny Tarasina. Galeria zaprasza do wspólnego świętowania!

i

Autor: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina/ FB

Urodziny Tarasina. Galeria zaprasza do wspólnego świętowania!

2021-09-09 17:05

Wielkie urodziny w Tarasinie w Kaliszu! Już w sobotę,11 września przypadają 95. urodziny patrona galerii Jana Tarasina. A to świetna okazja do tego, by się spotkać i wspólnie świętować.

Urodziny patrona galerii wpisują się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, których hasłem przewodnim są „Smaki Dziedzictwa”. Słowo „smak” jest świetnym pretekstem do dyskusji z widzami. Z tej okazji galeria Tarasina chce, by odwiedzający podzielili się tym, co im „smakuje”.

Chcielibyśmy zastanowić się co dla nas jest ważne z punktu widzenia, jeśli chodzi o sztuki wizualne, muzykę, literaturę o wszystko to, co nam się kojarzy z tym szeroko rozumianym kręgiem kultury. Zaczniemy od HYDE PARKU Smaki Sztuki – to będzie spotkanie z rzeczami, które przyniosą nasi goście i zechcą podzielić się swoimi kolekcjami, które dla nich są ważne.

Mówi Jacek Różański z Galerii im. Jana Tarasina.

To tylko jedna z propozycji wydarzeń, jakie planuje galeria Tarasina. Na uczestników czekają także warsztaty. Podczas sobotniego spotkania będzie możliwość zapoznania się z wydawnictwami placówki. Wydarzenie zamknie nocny WINYL HYDEPARK – SMAKI MUZYKI.

Warsztaty z sitodruku – będzie można przynieść swoją koszulkę, płócienną torbę, poduszkę, coś, na czym będzie można wykonać odbitkę z wzorami zaczerpniętymi z prac Jana Tarasina. Po raz pierwszy będzie można posłuchać zarejestrowanego dla nas opowiadania Stanisława Lema „Ciemności pleśń”. Przypomnimy także płytę z zarejestrowanym koncertem Tomka Wolffa, który odbył się w tamtym roku jako wydarzenie towarzyszące Kaliskim Spotkaniom Teatralnym. Ostatnim akcentem będzie HYDE PARK z płytami winylowymi. Państwo zaproponujecie muzykę, każdy będzie mógł przez 10 minut odtworzyć coś ze swoich kolekcji, które posiada.

Dodaje Jacek Różański.

Jeśli są urodziny, to musi być także tort. Każdy, kto w sobotę odwiedzi galerię, będzie miał okazję skosztować tarasinowego torta :) Początek wydarzenia o godzinie 13.00.

P R O G R A M:

 13-16 SMAKI SZTUKI – Hyde Park 

16-18 ALFABET SZTUKI – warsztaty z sitodruku

19-20 HAPPY END – promocja wydawnictw Galerii

20-22 SMAKI MUZYKI – winyl Hyde Park

Źródło: Urodziny Tarasina. Galeria zaprasza do wspólnego świętowania!