uam

i

Autor: fb WPA

Uniwersytet nie chce do akademii

2022-02-24 19:43

Nie wyrażają zgody na odłączenie od macierzystego Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracownicy i studenci kaliskiej filii UAM jednogłośnie sprzeciwiają się zakusom Akademii Kaliskiej, która chciałaby sama zostać wyższą uczelnią przez aneksje już istniejącej.

We wtorek do Kalisza przyjechała rektor poznańskiej uczelni, aby na zamkniętym spotkaniu poznać pełną opinię środowiska naukowego.

Taką deklarację składałam od samego początku naszych rozmów, że w podejmowaniu decyzji i stanowiska uniwersytetu, będzie miała znaczące i decydujące znaczenie opinia tutejszego środowiska. Państwo, którzy tworzą filię, wydział artystyczno-pedagogiczny , współtworzą również potencjał edukacyjny tego miasta - mówi rektor UAM profesor Bogumiła Kaniewska.

uam

i

Autor: maraj prof. Bogumiła Kaniewska

Poznański uniwersytet jest trzecim największym i najlepszym w kraju. Istnieje od 1919 roku, ale jego historia sięga XVII wieku. Jego kaliska filia ma już 40 lat. Tymczasem Akademia Kaliska, choć przekształcona z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, nadal nie figuruje nawet w ministerialnym spisie uczelni akademickich.

Muszę powiedzieć, ze chyba nigdy nie czułem tak potężnej integracji środowiska wokół ważnej, najważniejszej dla nas sprawy przynależności do UAM w Poznaniu. Chcę jednak podkreślić, że atmosfera była przyjazna samej koncepcji powstania uniwersytetu kaliskiego, ale zgodnie z procedurą powstawania wyższych uczelni - mówi dziekan WPA profesor Piotr Łuszczykiewicz

uam

i

Autor: fb UAM

Oficjalne stanowisko władz UAM w Poznaniu poznamy za kilka tygodni.