Pomaganie za jechanie

i

Autor: Pomaganie Za Jechanie/Fb na zdj. Witek Sobczak i Michał Majchrzak, uczestnicy wyprawy

Trwają przygotowania do III edycji akcji "Pomaganie za jechanie" [POSŁUCHAJ]

2021-02-23 9:50

To będzie już III edycja akcji “Pomaganie za jechanie”. Ostrowianin Michał Majchrzak i pochodzący z Kraszewic Witek Sobczak to miłośnicy dwóch kółek, którzy swoją pasję łączą z pomaganiem. I już szykują się do wielkiej wyprawy, a wszystko po to, by pomóc Dawidowi, Bolkowi i Monice – podopiecznym Fundacji Bread of Life.

Pomysłodawcą akcji jest Michał, który na rowerze pokonał już wschodnią granicę Polski, a także trasę z Helu do Świnoujścia.

Pomyślałem, że czemu by nie jechać i przy okazji nie połączyć jednego z drugim. Zwłaszcza że w pracy zajmuje się osobami chorymi. Widzę, że często potrzebują pieniędzy, troski i wsparcia z zewnątrz.

Mówi Michał Majchrzak

Po pierwszej próbie stworzenia akcji charytatywnej Michał nawiązał współpracę z Fundacją Bread of Life. Dzięki temu udało się pozyskać sponsorów.

Pierwsze dwie akcje jechał ze mną Kacper Han. Pokonaliśmy trasę ze Świnoujścia do Karpacza. Uzbieraliśmy wtedy prawie 5 tysięcy złotych dla Wiktorii Tomaszewskiej z Kalisza, którą opiekuje się babcia. Druga wyprawa odbyła się rok później i była to trasa z Karpacza do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Podczas tej akcji zbieraliśmy pieniądze również dla Wiktorii Tomaszewskiej oraz Zoi z Nowych Skalmierzyc. Udało się zebrać niespełna 5 tysięcy złotych. Pieniądze zostały podzielone i trafiły do dziewczynek.

dodaje Michał Majchrzak.

Tegoroczną wyprawę Michał i Witek dedykują trójce podopiecznych Fundacji Bread of Life. Dawidowi i Bolkowi oraz Monice. To będzie wyjątkowa podróż.

Planujemy wyruszyć 1 sierpnia. Zaczynamy od Suwałk. Mamy w planach przejechać przez stolice krajów: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja. I to będzie po kolei Wilno, Ryga, Tallin, Helsinki, z Helsinek przeprawa do Turku, później promem do Sztokholmu - ze Sztokholmu do Ystad i później końcówka to już prom do Świnoujścia.

W tym roku jedziemy dla Bolka i Dawida, rodzeństwo z Kalisza. I jedziemy dla Moniki z Nowych Skalmierzyc.

Mówi Witek Sobczak.

Przygotowania do wyprawy możecie śledzić TUTAJ: https://www.facebook.com/MultiRuch

Pomaganie za jechanie - mówią Michał Majchrzak i Witek Sobczak

Medialnie wydarzenie wspiera Radio ESKA

Dla WOŚP jedzie rowerem dookoła Polski
Źródło: Trwają przygotowania do III edycji akcji "Pomaganie za jechanie" [POSŁUCHAJ]