Lekarz

i

Autor: Unsplash

Te regulacje prawne nie powinny mieć miejsca - komentuje Wielkopolska Izba Lekarska

2022-01-27 12:29

Chodzi o nowe rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia. Według niego lekarz rodzinny musi zbadać pacjenta powyżej 60 roku życia, gdy ten ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ma na to 48 h.

Wielkopolska Izba Lekarska nie popiera pomysłu Ministerstwa Zdrowia! Według nowego rozporządzenia lekarz rodzinny musi zbadać pacjenta powyżej 60 roku życia, gdy ten ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Badanie ma odbyć się w ciągu 48 godzin.

Taki pacjent powyżej 60 roku życia może być osobą szczepioną, może przechodzić zakażenie dość łagodnie i całkowicie nie wymagać wizyty domowej lekarza

mówi nam Przemysław Ciupka, z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. I dodaje, że nie wiek a stan pacjenta powinien być wyznacznikiem takiej wizyty domowej. Lekarze z regionu twierdzą, że przez rozporządzenie zmniejszy się dostęp do opieki osobom z innymi schorzeniami oraz załamie się system podstawowej opieki zdrowotnej.

Mówimy przecież o bardzo dużych brakach kadrowych, mówimy o przeciążeniu systemu ochrony zdrowia, mówimy o przychodniach, które przeżywają oblężenie w tym momencie pacjentów również z COVID-19, ale też z innymi schorzeniami, są to też choroby przewlekłe

Również w innych województwach lekarze nie popierają nowego rozporządzenia.

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Źródło: Te regulacje prawne nie powinny mieć miejsca - komentuje Wielkopolska Izba Lekarska