tablet

i

Autor: pixabay

Tablety dla chorych na COVID-19. Pleszewski szpital pomaga w kontaktach z bliskimi

2021-01-18 9:30

To nie jest to samo co kontakt osobisty, ale na pewno namiastka, która pozwala wracać do zdrowia. Pacjenci z COVID -19 w szpitalu w Pleszewie mogą rozmawiać z najbliższymi dzięki tabletom. Cztery sztuki szpital otrzymał od jednego ze sponsorów.

Nowe tablety mają darmowy dostęp do internetu. A w obsłudze urządzeń - pacjentom pomaga personel oddziału.

Jak tłumaczy dyrekcja szpitala - nie każdy chory ma przy sobie telefon z internetem i możliwością rozmowy video. Dlatego tablety świetnie wypełniają tę pustkę.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że szczególnie dla osób starszych odseparowanie od rodzin jest bardzo trudne. Dlatego każdy z nich może w dowolnym momencie korzystając z połączenia video porozmawiać z najbliższymi -  mówi prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Błażej Górczyński. 

A kontakt z najbliższymi jest dla pacjentów bezcenny. Doświadczenie pokazuje, że wpływa na lepsze samopoczucie i pozwala szybciej wrócić do zdrowia. Co jest szczególnie ważne dla pacjentów na oddziale covidowym, którzy są praktycznie całkowicie odizolowani od świata.

W szpitalu w Pleszewie to obecnie około 40 chorych.

Tablety będą także służyć pacjentom oddziałów dla przewlekłe chorych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

FENOMEN MORSOWANIA – SKĄD SIĘ WZIĄŁ?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE