batman

i

Autor: BŹ

Sylwestrowy koszmar zwierzaków! Petardy to dla psów czy kotów ogromny STRES!

2020-12-31 10:49

​Sylwester to dla zwierząt najtrudniejsza noc w roku. Choć już od kilku dni łatwo nie mają, bo mimo, że nie powinny - to fajerwerki strzelają. A to ogromny stres dla wielu psów czy kotów. Dlatego tym bardziej o nie trzeba zadbać dziś.

W domu powinniśmy przygotować naszemu pupilowi bezpieczny kącik. I choć pewnie wystraszony zwierzak nie będzie miał ochoty na zabawę, to powinien mieć przygotowane ulubione zabawki i kocyk.

Szczególnie uważnym trzeba być podczas spacerów. Absolutnie nie należy puszczać psów luzem. Bo w razie wystrzału - wystraszą się i uciekną. A wtedy dramat jest jeszcze większy.

Psa najlepiej na smyczy trzymać blisko siebie. Jeśli zwierzak jest wyrywny - sugeruje się nawet dwie smycze, obroże i szelki.

- Nie należy zostawiać naszych pupili samych na podwórku, nawet jeśli wcześniej nie uciekały, to w silnym stresie mogą pokonać ogrodzenie - dodają weterynarze z Ostrowskiego Centrum Weterynaryjnego -  Warto też zasłonić okna, puścić muzykę, zająć psa czy kota zabawkami lub gryzakiem.  Nie należy też wypuszczać  kotów na zewnątrz.

Dbanie o komfort i bezpieczeństwo zwierząt to obowiązek ich właścicieli. I to szczególnie należy sobie wziąć do serca.

I najlepiej samemu zająć się kotem czy psem. Jeśli zwierzę bardzo się boi, to można mu podać - po konsultacji z weterynarzem - tabletki uspokajające.

Sylwester 2020/2021 wszyscy spędzamy w domach, bo koronawirus wymusił takie rozwiązanie.

Dla naszych pupili jest ono najlepsze z możliwych, bo nasza obecność na pewno doda im otuchy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Sylwestrowy wieczór to trudny czas dla ratowników medycznych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE