senior

i

Autor: pixabay

Straciła prawie 10 tysięcy złotych! Znów oszukano seniorkę w Ostrowie [POSŁUCHAJ]

2021-03-17 13:22

Prawie 10 tysięcy złotych straciła seniorka z Ostrowa Wielkopolskiego, która oddała pieniądze oszustowi podającemu się za policjanta. 82- letnia kobieta uwierzyła, że przekazując oszczędności pomaga w śledztwie i w ten sposób ratuje swoje pieniądze.

Policja kolejny raz APELUJE o ostrożność w kontaktach z obcymi i przypomina, że NIGDY nie prosi o pieniądze - mówi rzeczniczka komendy w Ostrowie ​Małgorzata Michaś.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze czy branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych. Żaden funkcjonariusz nie żąda, ani nie przyjmuje pieniędzy za prowadzoną sprawę. Oszuści mają doskonale opanowany plan działania, choć opierają się na podobnych metodach. W chwili stresu, mogą nas zaskoczyć. Nie dajmy się oszukać. Zawsze możemy odłożyć słuchawkę - podkreślam - odłożyć słuchawkę i zakończyć połączenie i dopiero zadzwonić do kogoś bliskiego. Można też zadzwonić pod numer alarmowy 112 i upewnić się, czy nie stajemy się ofiarą oszustwa.

Seniorka z Ostrowa straciła prawie 10 tysięcy złotych - mówi rzeczniczka KPP w Ostrowie - Małgorzata Michaś

W ostatnim czasie w całym regionie pojawiły się próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Nie wszyscy dali się oszukać. Ale byli i tacy, którzy stracili oszczędności.

Lekarz weterynarii uratował gekona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE