Sportowe pamiątki kaliszan na wystawie w bibliotece

i

Autor: fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu Sportowe pamiątki kaliszan na wystawie w bibliotece

Sportowe pamiątki kaliszan na wyjątkowej wystawie [FOTO, VIDEO]

2021-07-19 16:41

To najlepszy czas na prezentację takich eksponatów – między Euro 2020 a olimpiadą w Tokio. Nieprzypadkowo właśnie teraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu zaprasza na wystawę w sportowym klimacie. To „Przeżyjmy to jeszcze raz... czyli sportowe pamiątki kaliszan”.

W Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66 zobaczymy puchary, medale, dyplomy, plakaty, fotografie, koszulki sportowe itp. Wszystkie pochodzą z domowych archiwów mieszkańców Kalisza i powiatu. Trenowali rozmaite dyscypliny: od biegów, przez boks, po strzelectwo. Wszystkie eksponaty mają swoją wyjątkową historię. Nie brakuje także prawdziwych perełek. 

– Będzie można zobaczyć m.in. ponad 70-letnie narty przywiezione do Kalisza przez Juliusza Brawatę, drewniane łyżwo-sanki pochodzące z lat 60-tych XX w., angielską rakietę do tenisa z Cambridge, a także komplet do szermierki, który wisiał na jednej ze ścian w kaliskim ratuszu w czasie II wojny światowej. Na wszystkich odwiedzających czeka również archiwalne nagranie „Historii z plakatu”

– mówi Monika Sobczak-Waliś, kierowniczka Zbiorów Specjalnych MBP.

Wystawę „Przeżyjmy to jeszcze raz...” oglądać można w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66, od 19 lipca do 27 sierpnia.

Źródło: Sportowe pamiątki kaliszan na wyjątkowej wystawie [FOTO, VIDEO]