fitness

i

Autor: pixabay

Siłownie otwarte mimo zakazu! Bo zmieniły KOD działalności! [POSŁUCHAJ]

2021-02-03 13:03

Siłownie i kluby fitness w Ostrowie Wielkopolskim otwarte, bo ...już nie są siłowniami, tylko prowadzą sportowe zajęcia pozalekcyjne. Kar być nie może, bo taka działalność w dobie pandemii nie jest obecnie w Polsce zakazana. Jak mówią właściciele klubów, innego wyjścia nie ma, bo nie ma już z czego dokładać do zamkniętych lokali.

Z początkiem lutego uruchomione w Ostrowie zostały TRZY kluby fitness i siłownie.

Skontrolowane zostały przez policję. Ale kar być nie może, bo wszystko jest zgodne z prawem.

Mówi szef Sanepidu w Ostrowie Andrzej Biliński.

Powodem "normalnego" funkcjonowania siłowni bez zakłóceń jest kod, pod którym się zarejestrowały. Ten numer to PKD 85.51, czyli pozaszkolne formy działalności sportowej. Nie jest ujęty w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i obiekty pod tym kodem mogą działać.

Trwają kontrole - mówi szef Sanepidu w Ostrowie Andrzej Biliński

Wiemy, że jeszcze w tym tygodniu w Ostrowie ruszają dwa kolejne "fitnessy". Tam również przeprowadzona będzie kontrola i policji i sanepidu.

W ramach protestu przeciwko obostrzeniom nałożonym przez rząd w związku z pandemią - w Ostrowie otwarły się dwie restauracje. Obie są po kontroli służb. Sanepid nakazał ich zamknięcie, ale tak się nie stało.

Jedna z restauracji dostała karę administracyjną w wysokości 30 tysięcy złotych nałożoną przez Sanepid w Ostrowie. Ale złożyła już odwołanie do Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu.

Wobec drugiego lokalu toczy się postępowanie administracyjne, które również może zakończyć się karą finansową.

W Gnieźnie urodziły się pięcioraczki