Seniorze nie daj się oszukać

i

Autor: policja ostrów fb

Seniorze nie daj się oszukać! Przypomina policja.

2021-10-04 9:37

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym i ochrona przed oszustami. Ostrowska policja rozpoczęła kolejną akcję prewencyjną skierowaną do seniorów. Bo, mimo ciągłego ostrzegania, wciąż zdarza się, że starsze osoby dadzą się wykorzystać i okraść.

Przestępcy stosują te same sposoby – udając wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP - mówi komendant ostrowskiej jednostki Piotr Wilkowski.

Mamy takie akcje, bo co jakiś czas powtarzają się sytuacje, kiedy ktoś próbuje oszukać naszych seniorów. Niemniej jednak cieszę się, że tych przypadków jest coraz mniej i seniorzy stosują się do naszych ostrzeżeń, poleceń. Myślę, że to jest na dobrej drodze, ale akcje wciąż trzeba prowadzić. Wiemy, że wiedza to jedna, a emocje w takiej chwili to druga sprawa. Staramy się uświadamiać, żeby pomimo tych emocji, które się pojawiają w takiej sytuacji, chęci pomocy najbliższej osobie, zweryfikowali te informacje. Aby postarali się zachować chłodną głowę, próbowali sprawdzić wiadomości, które właśnie ktoś im przekazuje.

Policja cały czas apeluje, by być ostrożnym w kontaktach z obcymi a wszelkie podejrzane sytuacje zgłaszać służbom.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE